Top Stories

Daniel Radcliffe & Zoe Kazan Screen 'What If' in NYC

Daniel Radcliffe & Zoe Kazan Screen 'What If' in NYC

Zoe Kazan cozies up to Daniel Radcliffe at the screening for their new film, What If, held at AMC Empire 25 theater on Tuesday afternoon (July 8) in New York City.

Hosted by the New York Film Critics Series, the two actors were joined by Rolling Stone Magazine film critic, Peter Travers.

The film is a story of medical school dropout Wallace (Radcliffe), who’s been repeatedly burned by bad relationships. So while everyone around him, including his roommate Allan (Driver) seems to be finding the perfect partner (Mackenzie Davis), Wallace decides to put his love life on hold. It is then that he meets Chantry (Kazan) an animator who lives with her longtime boyfriend Ben (Rafe Spall).

Wallace and Chantry form an instant connection, striking up a close friendship. Still, there is no denying the chemistry between them, leading the pair to wonder, what if the love of your life is actually your best friend?

Zoe is also pictured with Paul Dano at the premiere of Boyhood held at MoMA on Monday night (July 7).

10+ pics inside…

Just Jared on Facebook
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 01
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 02
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 03
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 04
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 05
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 06
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 07
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 08
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 09
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 10
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 11
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 12
daniel radcliffe zoe kazan what if screening 13

Credit: Dimitrios Kambouris; Photos: AKM-GSI, Getty
Posted to: Daniel Radcliffe, Zoe Kazan

JJ Links Around The Web

Getty
 • Mary J. Blige is officially single - TMZ
 • This hot couple is shacking up together - Just Jared Jr
 • Find out who Cardi B is calling a "dickhead" - TooFab
 • A time jump is coming to the new season of Walking Dead - The Hollywood Reporter
 • Sabrina Carpenter is opening up about her new album - Just Jared Jr
 • http://www.frivoyunlari.biz.tr Friv Games

  kısa süre önce yayın hayatına giren ve fenomen olan, kelime anlamı bedava olan “friv” ismiyle kurulan ve dağınık şekilde anasayfasında toplam 250 adet oyun bulunan ilginç flash oyun sitesinin Türkiye uzantılı oyunlarını bizlerde sizlerin eğlencesi için bir araya getirdik. friv sitemiz içerisinde sizde onlarca kategori altında biinlerce birbirinden güzel ve kaliteli oyunları evde,iş yerinde veya okulda internet bağlantısı olan heryerde oynayabilirsiniz. friv sitesi içerisinde özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların daha çabuk bilgiye ulaştığı ellerinden hiç düşürmedikleri ve ceplerinden eksik etmedikleri tabletler ve cep telefonları iphone ve android işletim sistemine sahip bütün cihazlarda dünyada oynanma rekorları kıran temple run,subway surf,konuşan kedi tom,angry birds gibi dünyadamilyonlarca kişi tarafından en çok indirilen ve oynanan oyunları friv oyunları sitemiz içerisinde oynayabilirsiniz. site içerisindeki oyunlar tamamen site yönetimi tarafından tek tek oynanıp özgün ve bilgilendirici açıklamalar yazılar eklenerek yayınlanmaktadır. ayrıca sitenin en üst bölümünde site yönetimi tarafından en çok oynanan sizlerin daha çok eğlenmesi için eklenmiştir. friv oyun sitesi içerisinde dünyanın en önemli oyun sitelerinden birisi olan ve genellikle 3 boyutlu oyunlar hazırlayan miniclip oyun firmasına ait oyunları da 3d oyunlar kategorisi adı altında oynayabilirsiniz ayrıca bu bölüm içerisinde unity 3d oyunları harika görsel efektlerle hazırlanmış yarış,dövüş,savaş ve araba oyunlarını yüksek adrenalin yaşayarak oynayabilirsiniz. Türkiyenin en kaliteleri oyunlarını bir araya getiren bu site içerisinde sizlerde tek başınıza veya sevdiklerinizle birlikte eğlenceleri dakikalar geçirebilirsiniz.

 • blinki

  They get along if the chemistry is right.